STOJAK NA BANANY - nieoficjalne forum sttudentów WSHE <GRAFIKA>

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-10-01 12:30:46

hopek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Problemy:

Kim jest barbarzyńca?
Czy dawniejsze określenia zachowują sens we współczesnym świecie?
Kim jest dzisiaj oponent, przeciwnik barbarzyńcy? Człowiekiem kulturalnym? Człowiekiem cywilizowanym? A może po prostu człowiekiem?
Czy barbarzyńcą jest może każdy z nas? A może tylko BYWAMY barbarzyńcami?
Czy rodzimy się barbarzyńcami i w wyniku wychowania i socjalizacji przestajemy nimi być? Czy może jest odwrotnie: rodzimy się jakoś dobrzy i dopiero potem świat nas wypacza? Uwzględnij poglądy słynnych filozofów w tej kwestii.
Czy da się podać jakikolwiek przepis na wychowanie niebarbarzyńcy? I odwrotnie: czy jest dobra recepta na wychowanie barbarzyńcy? Spróbuj zaprojektować taki model wychowania


literatura jest na kartkach - nie chce mi się już klepać a skanera nie posiadam. Nic jak tylko życzyć nam wszystkim miłej zabawy...

Offline

 

#2 2007-10-01 12:42:10

mac29

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Jaki punktualny ten Hoopek
No to bierim sie do roboty. Mam nadzieje ze wieczorkiem cos juz podrzuce tutaj a tymczasem WORK
Paps

Offline

 

#3 2007-10-01 20:23:11

mac29

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Slicznie sie wszyscy odmeldowali widze... (ironia ) 

Sluchajcie, jesli macie jakis pomysl na ta prezentacje to strzelajcie. Zastanawiam sie jakie mamy mozliwosci...
Mozemy nagrac podklad dzwiekowy do prezentacji - tj ktos bylby narratorem. Ale jaka forme ma przyjac sama prezentacja to cholera nie wiem.
Piszcie....Nawet kiepski pomysl mozna wspolnymi silami obrobic na cos niezlego.
Moze na poczatek niech kazdy poda jakim softem dysponujemy (jaki obslugujemy). Do prezentacji najlepszy bylby Director ale mozna tez we flashu zrobic.

Na poczatek sama koncepcja....

Wszyscy zgadzamy sie na taki lancuch rozumowania? :  koncepcja natury ludzkiej (predestynacja, wolna wola, imperatyw kategoryczny) ----> Zly swiat wypacza dobrego czlowieka CZY zly czlowiek moze byc ucylizowany ----> barbarzynstwo jako dzialanie intelektualne ----> globalne barbarzynstwo ---> barbarzynstwo biernosci intelektualnej -----> ekonomia sprzyjajaca barbarzynstwu ----> koncepcja panstwa (wizja neoplatonska)

No niestety... chcecie czy nie przemyce tutaj swoje poglady. Ale jestem otwarty na uwagi.

czesc, czolem, czuj duch

Offline

 

#4 2007-10-02 15:50:37

hopek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

je nie będę ukrywał, że jakieś koncepcje mam, które sprecyzuję jak tylko znajdę wystarczająco polotu i czasu na przelanie swoich wypocin na klawiaturę. Niemniej jednak myślę, że:

najpierw ogadajmy to co mamy do powiedzenia a później dopracujmy formę. Film, prezentacja, teledysk, teatrzyk, dyskusja, gość, czy miks tego wszystkiego... ja myślę, że to przyjdzie z czasem. Proponuję przetrawić temat i podzielić się powstałą z faktu trawienia "kupom" ze wszystkimi. W tym momencie my między sobą będziemy w stanie ogadać z czym sie zgadzamy a z czym nie i będziemy w stanie określić stopień ogólnego zagłębienia się w temat.

a tak jeszcze co do toku myślenia... nie jestem filozofem i połowę czasu stracę na szukanie w słowniku co to znaczy imperatyw kategoryczny... Panie bardziej trochę dla mnie proszę - prostego człowieka z dolnego śląska .

Wracając jednak do całości - proponuję ustawić deadline na np poniedziałek godzina 22:00. Do tego czasu każdy ma mieć przeanalizowany temat wewnątrz swojej głowy i powinien wiedzieć jaką treść chciałby przekazać w całości. W poniedziałek widzimy się na forum o 22:01  i na bieżąco dyskutując dzielimy się swoją "kupom".
Na podstawie tej bardziej bądź mniej konstruktywnej dyskusji będziemy mogli wypracować całościowy obraz treści jaką chcemy przekazać, dzielimy się ewentualnymi materiałami (technicznymi i merytorycznymi) do opracowania i na zjeździe 12-14 wykładamy co przygotowaliśmy. Tutaj będziemy mogli pobabrać się jeszcze troszkę w wielokrotnie trawionej "koopie" i w ostateczności ustalamy formę przedstawienia projektu.

kolejne 2 tygodnie mamy na przygotowanie techniczne i hejah!

co Wy na to?

Offline

 

#5 2007-10-02 20:58:42

mac29

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Panie Prosty czlowiek: Imperayw kategoryczny - male zwierze z rodziny lasicowatych, podstepne i krwiorzercze. Pirania stepowa....pustoszy cale wioski

Popraw mnie jesli sie myle...czy my czasem nie mamy przeprowadzic prezentacji juz na kolejnym zjezdzie???
Z tego co mowisz wynika ze mamy wiecej czasu....
Pozdro

Offline

 

#6 2007-10-02 21:19:58

hopek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

filo Zofię "projekt" mamy raz na 2 zjazdy i filo Zofię "wykład mamy raz na 2 zjazdy... Wynika to z jakże zawiłej legendy planu lekcyjnego, którą przestudiowałem tylko po to, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie.

następna filozofia to wykład a dopiero 28-go mamy przedstawić nasz projekt

jeśli ktoś posiada podstawy do tego, by powiedzieć mi, że się mylę do walcieod zaru bo później nie będzie na toczasu

Offline

 

#7 2007-10-03 14:07:19

megi

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-02
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Potwierdzam twqoje zdanie!!! mamy na to nie cale 4tygodnie czyli te zajęcia sa co 2 zjazd:)
więc jeszcze troche czasu jest:) na 100%

Offline

 

#8 2007-10-08 03:47:57

hopek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

No dobrze skoro wszyscy potwierdzają zdanie to się cieszę... minął tydzień a temat troszkę zamarzł. To nie jest efekt jaki miał wyniknąć z  całości.

poniedziałek - godzina 22:01 jest to termin do którego można trawić temat. po tym okresie odbędzie się coś w rodzaju oby konstruktywnej dyskusji. Nie zostawiajmy tego na później bo w ostatniej chwili się jeszcze okaże, że czyjeś alterglobalistyczne poglądy nie pokrywają się z czyjąś wizją ładu barbarzyńskiego świata i to policja jest barbarzyńcą a nie tyrania koncernów globalnych.

zakładamy też oczywiście, ze do dyskusji jesteśmy coś w rodzaju przygotowanie czyli kojarzymy w stopniu podstawowym literaturę zaproponowaną i ewentualne pozycje jakie sami chcemy dorzucić.

pozdrowienia gorące itp

Offline

 

#9 2007-10-08 21:53:28

kristofer

master of dizaster

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

mam was lenie.

chciałem zwrócić uwagę szanownych państwa, że 2 osoby z grupy nie są jeszcze w ogóle zarejestrowane na forum. Filip nie ma chwilowo neta (cuś przebąkiwał jeszcze na zjeździe, że będzie miał w ciągu 2 tygodni, czyli może lada moment się odezwie). natomiast Ewa to chyba nawet nie wie co było na zajęciach i, że podjęliśmy naszą szlachetną inicjatywę. jutro przypilnuję Megi, żeby jakoś przywołała nieobecnych.

co do kwestii bardziej związanych z tematem:

1. ja bym wyszedł w rozważaniach teroetycznych od podstawowej podstawy czyli od zdefiniowania sobie wg rozmaitych możliwych definicji słowa 'barbarzyńca'. żebyśmy wszyscy mieli jasność, że wszyscy mają jasność w jakiej materii się poruszamy.

2. następnie proponowałbym urządzić akcję masowego spamowania forum wszystkimi, nawet najbardziej niedorzecznymi pomysłąmi (chodzi mi tu o merytoryczną zawartość naszego projektu).

3. spojrzenie świeżym okiem na nasz spam, pozwoli mam nadzieję jakiś kształt w tym bałaganie dostrzec, ustalić cel i metody działania. na tym etapie powinno wyklarować się też jakimi środkami powinniśmy/będzieli chcieli się posłużyć.



co do aspektów technicznych. jak, już pisałem w pkcie 3 moich wypocin, to treść nam formę powinna wyznaczyć, nie odwrotnie. jakeś tam wyobrażenia na ten temat mam już jednak. zrobiłbym to raczej multimedialnie niż na zasadzie przaśnego teatrzyku, kabaretu, referatu czy innego występu na żywo (ewentualnie możnaby połączyć 1 z 2gim). w razie jakby co flesza trochie umie (aha, tak na marginesie - power point fuck off). kiedyś coś ta zmontowałem w adobe premiere, mimo, że to dawno było i nie prawda, jakby było trza mogie znów popróbować - apropos - sporo jest fajnych rzeczy na youtubie. pogrzebię jutro i pokarzę o co mi chodzi. pytanie czy byli byśmy w stanie to nakręcić i aż tak fajnie zmontować.

ciąg dalszy nastąpi

Offline

 

#10 2007-10-08 22:02:50

kristofer

master of dizaster

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

cd:

zaczynam od tego czego nam zasugerowano delikatnie nierobienie, czyli wrzucam definicję z wiki:

bárbaros) - u starożytnych Greków pierwotnie neutralne określenie cudzoziemca czy człowieka posługującego się innymi językami niż grecki, później nabrało negatywnego znaczenia, oznaczając przedstawiciela niższej/ innej od greckiej i rzymskiej kultury. Rzymianie określali tak przedstawicieli wszystkich ludów, które nie należały do grecko-rzymskiej cywilizacji, które miały cechować się dzikością i brakiem kultury.W toku kontaktów z obcymi cywilizacjami,przede wszystkim wschodnimi,Grecy zauważyli dość istotne różnice,które zaowocowały tezą o wyższości Greków.Wyższość ta miała przejawiać się tym,iż Helle miał prawo do uczestniczenia w życiu politycznym swojej polis,natomiast barbarzyńca wschodni podlegał władcy.Arystoteles doszedł do wniosku,iż "słuszną rzeczą jest,by Hellenowie nad barbarzyńcami panowali,jako że barbarzyńca,a niewolnik to z natury jedno i to samo".

Barbarzyńcami dla Rzymian byli m.in.

    * Antowie
    * Awarowie
    * Celtowie
    * Germanie
    * Hunowie
    * Partowie
    * Persowie
    * Sarmaci
    * Scytowie
    * Goci
    * Wikingowie

Grecy uznawali też za barbarzyńców m.in. starożytnych Macedończyków, którzy byli po części Grekami.

W łacinie: barbarus (gr. bárbaros) oznacza "cudzoziemiec"

Znaczenia:

    * człowiek dziki, niecywilizowany.
    * w starożytnej Grecji - każdy cudzoziemiec, w Rzymie - ten, kto nie był Rzymianinem lub Grekiem
    * człowiek okrutny, o prymitywnych odruchach
    * człowiek pierwotny nieznający kultury europejskiej

PS: uau tagi hulają. admin mistrz ;P

Ostatnio edytowany przez kristofer (2007-10-08 22:03:24)

Offline

 

#11 2007-10-08 22:54:44

mac29

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

No cos sie w koncu ruszylo...

Na poczatek pytanko: CZy ktos z was wyraza wogole chec zapoznania sie z literatura podana przez wkladowce?
Ja juz pisalem ze od strony merytorycznej jestem przygotowany i cos tam z tej listy czytalem.

Jako ze pierwsze nasze rozmowy oscylowaly wokol GLOBALNEGO BARBARZYNSTWA dlatego mysle ze nie jest to zly pomysl....
Przeciez chodzi o swieze przedstawienie tematu... oczywiscie ku zadowoleniu prowadzacego nie pominiemy filozoficznego dorobku naszej kultury.
Kris poddal fajny pomysl z Youtube....tylko pytanie Kris.... to sa aviki o tak marnej jakosci ze co najwyzej mozemy potraktowac je jako baze pomyslow.

Zgadzam sie oczywiscie : Power Point FUCK off ... Zostawiamy go paniom z marketingu

W takim razie zabieram sie za pisanie...jutro - pojutrze cos wrzuce konkretnego. Oczywiscie wyjasnie jakies mniej zrozumiale motywy

Nie musze chyba mowic ze musimy miec najlepsza prezentacje w grupie??? No oczywiscie ze nie musze....wszyscy to wiemy

to do jutrzenki

Offline

 

#12 2007-10-09 12:50:36

megi

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-02
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

to ja zapodam z encyklopedii
Barbarzyńca
określenie stosowane przez starożytnych Greków w odniesieniu do ludów mówiących innym językiem niż grecki oraz mających inną kulturę i obyczaje. Od wojen grecko-perskich słowo b. zaczęło nabierać pogardliwego znaczenia. Starożytni Rzymianie b. nazywali ludy mieszkające poza granicami ich państa; ziemie zamieszkałe przez b. traktowali jako tereny ekspansjo terytoriaklnej.

Offline

 

#13 2007-10-09 12:59:11

megi

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-02
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

"Polewam sobie pizzę ketchupem. Jestem barbarzyńcą, żeby nie powiedzieć przestępcą kulinarnym? "

Offline

 

#14 2007-10-10 14:29:55

willy

UÂżytkownik

Skąd: (L5)
Zarejestrowany: 2007-10-10
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

Jezeli chodzi o animacje i montaz audio/video to sluze pomoca. Lecz by forma nie przerosla tresci, zajmijmy sie trescia. Przypomne temat: Wspolczesny barbarzynca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo.
Zamiast rzucac definicjami skonstruujmy ogolny plan naszej pracy.

1. Wyjasnienie pojecia barbarzynca jako wstep. Krotkie wyjasnienie, odniesienie sie do historii.
2. Proba zdefiniowania okreslenia 'wspolczesny barbarzynca' + wlasne wizje.
3. Przedstawienie problemow i diagnoza.
4. Proba znalezienia rozwiazania, skutecznego lekarstwa.
5. Podsumowanie.

Punkt 1. rozumiem jasny dla wszystkich.

W punkcie drugim każdy z nas może rzucic wlasna definicja, badz wizja wspolczesnego barbarzyncy. Ugryziemy temat z roznych stron i przedstawiamy rozne sposoby widzenia.

Punkt 3. No tutaj trzeba ostro poleciec, stawiac tezy, argumentowac, odniesienia do literatury, bla bla bla. Przydadza sie pomocnicze pytania z kartki. Ta czesc pracy bedzie rdzeniem, wiec winna byc obszerniejsza od pozostalych.

Punkt 4. i 5. wiadomo.

Forma w jakiej zaprezentujemy prace mysle, ze powinna opierac sie na zasadzie dyskusji i konfrontacji naszych punktow widzenia, of_cozz w uporzadkowanej formie. Najistotniejsze elementy mozemy wyswietlac w punktach na ekranie. Mozemy tez zrobic podzial na informacje obiektywne i subiektywne, wyplywajace bezposrednio z nas, bedace meritum naszej paplaniny i tego co dla kazdego z nas jest najwazniejsze. Do tego ilustrowane przyklady, badz nawet animacje wprowadzajace w temat. Nasza prezentacja rysuje mi sie w glowie na podobienstwo debaty telewizyjnej. Bez wzajemnych atakow, raczej luznej pogadanki.

Co Wy na to?


"Drogi panie, malarstwo jest jak gowno, to sie czuje, ale nie tlumaczy" - Henri de Toulouse-Lautrec

Offline

 

#15 2007-10-11 10:17:42

mac29

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-01
Punktów :   

Re: Współczesny barbarzyńca - zdiagnozuj problem i podaj dobre lekarstwo

A moze raczej powinnismy tutaj ustalic ciag logiczny wywodu i zatwierdzic wspolnie wnioski? Wtedy przywalic z grubej rury by nikt z ogladajacych nie mial watpliwosci co chcemy przekazac...

Pomyslalem sobie o takim zabiegu reklamowo/wideoklipowym jak pojawiajaca sie cyklicznie czarna plansza na caly ekran z jednym centralnie wpisanym slowem obrazujacym pokazany watek...
Np:

Pokazujemy barbarzynstwo swiata (wojna, konflikty, roznice w poziomie zycia, obojetnosc) ale bez jakichkolwiek slow a na koncu wienczymy to napisem "PREDESTYNACJA czy WOLNA WOLA" ....
I tak cyklicznie....jakies obrazy i pierdut haslo do rozmyslan dla widza.

Tylko nie wszystko da sie w latwy sposob przedstawic obrazem... bedzie to trudne. Chyba jakas narracja tez jest potrzebna.
Moze podzielic ta prezentacje na wprowadzenie z lektorem  i "teledysk" o ktorym pisalem wyzej...?

Podamy temat i kontekst dorobku mysli a na koniec wnioski pozostawimy publice... Oczywiscie czysto teoretycznie bo obrazy nie pozwola na dowolna interpretacje

Co Wy na to?
Czekam na pomysly...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Aby przeczytać więcej na ten temat kliknij tu