STOJAK NA BANANY - nieoficjalne forum sttudentów WSHE <GRAFIKA>

Opis forum

#1 2008-11-02 21:06:19

Vika999

UÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-10
Punktów :   

Semiotyka wizualna

Wykład 1.
SW zajmuje się problemem typologii różnych postaci i odmian znaków. Ich istotą i rolą jaką pełnią w procesie porozumiewania się ludzi.

Projektowanie plakatów.
Plakat jest jedną z form takiego przekazu. Może być wyrażany przy pomocy różnych środków takich jak typografia, fotografia, kolor, walor.
Plakat powinien mieć czytelny przekaz wizualny począwszy od logicznej analizy treści lapidarności czyli zwięzłej i wyrazistej wypowiedzi do wyboru właściwych środków plastycznych. To badanie zależności między treścią a formą.
Poszukujemy takiego przekazu wizualnego.

Cel przedmiotu:
Opanowanie wiedzy ogólneji wiadomości praktyczne.
Ćwiczenia są poszukiwaniem konkretnego środka wizualnego dla właściwej formy przekazu wizualnego.
Opanowanie kompozycji przy pomocy różnych środków wyrazu takich jak:
- elementy typograficzne
- kolor
- walor
- umiejętność budowania samodzielnego bytu graficznego dla celów informacyjnych i reklamowych.
Treści programowe:
Wstępna wiedza o znaku, plakacie, bilbordzie, komunikacji i druku. Poznawanie zasad projektowania graficznego.
Plakat, bilbord jako forma komunikacji wizualnej
Zasady wprowadzania symboli.
Zastosowanie fotografii w plakacie i bilbordzie.
Umiejętność stosowania skrótu plastycznego.
Budowanie zależności między treścią a formą.

Literatura: Władysław Strzemiński (Teoria widzenia)
Bogusław Żyłko (Sztuka w świecie znaków)
Adrian Fruttiger (???) (Człowiek i jego znaki)
Umberto Eco (Pejzaż semiotyczny)
Wasyl Kandyjski (punkt i linia a płaszczyzna)

Wymagania wstępne:
- ogólna wiedza o historii sztuki w tym o polskiej szkole plakatu
- kultura plastyczna, wrażliwość
- Metoda - forma zaliczeń
- Zagadnienia - ćwiczenia w projektowaniu plakatów reklamowych, społecznych, teatralnych, informacyjnych i innych.
Format B2, 50x70

Ostatnio edytowany przez Vika999 (2008-11-02 21:39:33)

Offline

 

#2 2008-11-22 16:57:32

pusia_20

Nowy uÂżytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-22
Punktów :   

Re: Semiotyka wizualna

Witam was dobrzy ludzie!!?? Potrzebuje waszej pomocy i to bardzo jestem z grupy D1(L3)  wróciłam po dziekance to znaczy wróciłam to pojęcie względne. Tak mi się życie pop… itp., itd., Więc mam taką a nie inną prace i nie mogę przyjeżdżać na zjazdy i w tym wypadku pani kropka mnie zabije!! Ponieważ nie znam nikogo nie mogę się dowiedzieć, co i jak i z kim, bardzo bym was prosiła o wyczerpujące informacje, jakie są zadania do zrobienia, bo będę miała kiepsko!! PROSZĘ! Podaję mój adres meilowy   pusia_20@poczta.onet.pl

Offline

 

#3 2008-11-25 14:10:37

Vika999

UÂżytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-10
Punktów :   

Re: Semiotyka wizualna

To nowy temat się zakłada pod tytułem Kropka i tam się pyta. Nic na maila, wszystko dajemy dla wszystkich W wolnej chwili wpiszę tam albo ktoś wpisze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com